Amina Crnčalo u kategoriji -52kg u nastupu za reprezentaciju BiH ušla u top 10 osvojivši devetu poziciju u kategoriji.

Protekle sedmice od 17. do 19. avgusta 2021. godine u glavnom gradu Latvije-Riga održano je Evropsko judo prvenstvo na kojem su nastupile BiH judoke, koje su ostale rezultatski nevidljive dok je naša Amina Crnčalo ušla u osminu finala pobjedivši prvakinju Portugala Carrico Angelu, dok je u drugom kolu izgubila od aktuelne vice prvakinje Evrope i prvakinje Italije koja je potvrdila svoj rezultat i na ovom prvenstvu osvojivši drugu titulu vice prvaka evrope Carna Gijulija. U trećoj borbi za ulazak u polufinale gdje bi se borila za bronzu izgubila od prvakinje Turske Arslan Meryem Iclal u jednom neizvjesnom meču koji se završio u Golden Scoru u kojem je Amina Crnčalo napravila 2 bacanja koja se nažalost nisu bodovala. S obzirom da je naša Amina Crnčalo prvi put na evropskom prvenstvu ikada njen rezultat je ostao zapažen u povijesti juda BiH.

Amina Crnčalo je sa ovim plasmanom dospijela na 50tu poziciju IJF cadet rankinga i time stekla prve bodove koji joj trebaju biti nadahnuće ka daljnjim uspijesimaNašu Aminu Crnčalo do ovog rezultata je vodio stručnjak iz našeg kluba trener Emir Ibragić.